Sunday 29th August 2021     |     [email protected]

FLAT RACES 2018

 

Sprint Races 5/6 years

   

Sprint Races 5/6 years

 
       

Pos

Name

  

Pos

Name

 
 

Boys

   

Girls

 

1

Ollie Mitchell

  

1

Penelope Wodsworth

 

2

Mathew Chard

  

2

Elizabeth Johnston

 

3

Soren Paylar

  

3

Ava Stead

 

4

Stan Stead

  

4

Hannah Tofften

 

5

Jos Jebb

  

5

Ramilly Gilliss

 

6

Finn Chamberlain

  

6

Grace Briddle

 

7

Nicholas Johnson

     

8

Rory Summers

     
       
 

Winning Time

11:05

 

 

Winning Time

11:23

       
 

7/8 years

     
       

 

Boys

 

 

 

Girls

 

1

Cooper Wadsworth

  

1

Hannah Lawson

 

2

Johnty Boak

  

2

Freya Addison

 

3

Charlie Krautz

  

3

Hollie Johnson

 

4

Luke Kaftan

  

4

Kitty Willsley Smith

 

5

Carl Sanderson

  

5

Isla Jebb

 

6

Samuel Williton

  

6

Harriet Evavens

 

7

Thomas Caton

  

7

Freya Willerton

 

8

Oliver Staneven

     
       
 

Winning Time

9:79

 

 

Winning Time

10:49

       
 

9/10 years

     
       
 

Boys

   

Girls

 

1

Sterling Evans

  

1

Kate Collin

 

2

Alfie Addison

  

2

Jessica Rawstron

 

3

Simon Rigby

  

3

Tigie Newby Tucker

 

4

Sam Hiffan

  

4

Millie Jebb

 

5

Ben Alkinson

  

5

Clementine Pailor

 

6

Alfie Boak

     
       
 

Winning Time

8:66

  

Winning Time

9:35

       
 

 Spint U17 years 200 m

     
       
 

Boys

   

Girls

 

1

Ryan Wilson

  

1

Emily Swarbrick

 

2

Charlie Lawson

  

2

Erin Garroch

 

3

James Bowen

  

3

Kate Collin

 
       
 

Winning Time

26:13

  

Winning Time

29:28

       
 

800 m

     
 

Boys

   

Girls

 

1

James Bowen

  

1

Georgia Bell

 

2

James Mackenzie

  

2

Alissia Winder

 

3

Alfie Addison

  

3

Kate Collin

 
       
 

Winning Time

2:19:00

  

Winning Time

2:24:19

       
       
 

Men & Women

     

1

Rupert Allison

     

2

Nick Parkes

     

3

Jenny Rice

     

4

John Helm

     
       
 Winning Time2:22